Penzion Diana *** Villa Diana *** ubytování v soukromí


Penzion Diana *** Villa Diana Bělá pod Bezdězem leží v centru malebného městečka obklopeného lesy, v klidném prostředí, v blízkosti náměstí. Bydlení je vhodné pro firmy i pro rekreanty, pro cyklisty i turisty, ale i pro pořádání školení, kurzů a seminářů. Ubytování penzionu Diana je celoroční. Připojení WI-FI zdarma. Parkování je před penzionem nebo ve dvoře.

Hosté jistě uvítají možnost vlastního vaření, malá kuchyňka s chladničkou a sociální zařízení je součástí každého pokoje či apartmánu. Příjemné chvíle lze strávit i na zahradě, kde před každým pokojem je možnost venkovního posezení.

Již od 1. 6. 1993 se zde hosté mohou ubytovat a prožít zde klidné chvíle. Vhodné i pro dlouhodobé bydlení.

Bělá pod Bezdězem (300 m.n.v.) patří k rekreační oblasti Máchova kraje. Leží v mikroregionu Nisa na rozhraní tří regionů – CHKO Český ráj, CHKO Kokořínska a Podralska. 12 km od Máchova jezera a 13 km od Mladé Boleslavi. Přes Bělou vede přeshraniční cyklotrasa č. 241 Mělník – Žitava, na kterou navazuje cyklotrasa č. 3040 – 3045 Bělá p. B. – Hrádek – Žitava. Asi 500 m od penzionu je pěkné přírodní koupaliště.

Dominantu města tvoří 7 km vzdálený hrad Bezděz, který vznikl na podnět českého krále Přemysla Otakara II. kolem roku 1264. Z jeho zrekonstruované věže je velmi pěkný rozhled do širokého okolí. Hrad Bezděz patří mezi nejvýznamnější a nejlépe dochované raně gotické památky a v roce 1978 byl vyhlášen národní kulturní památkou.

web_pikto4

Aktualizováno  22. 2. 2024